homeBieganieArtykuły

ZYSKAJ TECHNOLOGICZNĄ PRZEWAGĘ NAD KONKURENCJĄ – ASICS FINISH ADVANTAGE TIGHT

2_2017_ss_m's and w's running_tight_large
Inżynierowie z Instytutu Nauki Sport w Kobe ukończyli prace nad kolejnym, innowacyjnym narzędziem biegowym. ASICS Finish Advantage Tight, to element biegowej garderoby, który dba o prawidłową postawę oraz wspomaga Twój bieg, aż do mety. Tighty dostępne będę w sprzedaży warszawskim INTERSPORT ARKADIA od 10 stycznia, w wersji damskiej oraz męskiej.
ASICS Finish Advantage Tight zostały precyzyjnie zaprojektowane, aby zapewniać dodatkowe wsparcie oraz redukować zmęczenie kluczowych mięśni – wszystko to celem utrzymania najbardziej efektywnej postawy w trakcie biegu.     Kluczowe strefy technologiczne:

PAS BIODROWY: ustawia miednicę w we właściwej pozycji, dla zachowania najbardziej efektywnego i ekonomicznego biegu;

STABILIZACJA KOLAN: wspiera kolana, aby zmniejszyć obciążenia powstające w trakcie biegu. Dba o zachowanie odpowiedniego kąta odchylenia;

WSPARCIE MIĘŚNI ŁYDKI: zapobiega zmęczeniu i mięśniowym uszkodzeniom łydki.

Wspierane przez naukę, precyzyjne dzięki inżynierii.
Na podstawie badań stwierdzono, że jednym z kluczowych elementów mających wpływ na poprawę wydajności biegacza, ma jego postura w trakcie biegu. Z pomocą testów biomechanicznych, inżynierowie zidentyfikowali kluczowe strefy ludzkiego ciała, których praca ma wymierny wpływ na nasze rezultaty biegowe. Celem zapewnienia jeszcze lepszego, strefowego wsparcia, ASICS użył specjalnej formuły Viscomagic. Ten wszechstronny materiał został umieszczony w najbardziej newralgicznych miejscach, aby zwiększyć wytrzymałość materiału, bez utraty elastyczności i komfortu. Dzięki dwukrotnie lepszemu wsparciu mięśni, biegacze są w stanie utrzymać efektywną postawę biegową i zachować siły na mocny finisz!„Od 60 lat, ASICS mocno dąży do tego, by być liderem sportowego rozwoju technologicznego, co bardzo cenią sobie dzisiejsi biegacze. ASICS Finish Advantage Tight to dowód na to jak wykorzystać to doświadczenie w projektowaniu odzieży, która faktycznie robi różnicę.” stwierdził Yoshikuni Takamoto, Product Development Department , ASICS Corporation.

Aktualne informacje o kampaniach marki ASICS znajdziesz na: 
www.asics.pl / www.facebook.com/ASICSEUROPE

>