homerunningBiegi ASICS

Barcelona Marathon 2015

Za metą

Wróć tutaj po biegu i oglądaj siebie samego pokonującego trasę!

Dodaj ten bieg do ulubionych

Miejsce rozpoczęcia
Av. Reina Maria Cristina
Miejsce zakończenia
Av. Reina Maria Cristina

Barcelona to gospodarz corocznie organizowanego maratonu, który przyciąga do siebie tłumy biegaczy z całego świata. Barcelona Marathon 2015 to bieg, którego trasa w całości została poprowadzona po Barcelonie. Biegnie ulicami miasta, ukazując charakterystyczne jego osobliwości: Stadion FC Barcelony, Paseo de Gracia, Sagrada Familia, Forum Portu Olimpijskiego, Łuk Triumfalny, Plaça Catalunya i pomnik Krzysztofa Kolumba.

Podczas maratonu będzie można skorzystać z punktów odżywczych zlokalizowanych na trasie, a także masaży i prysznicy po jego ukończeniu. Wszystko to zostało przygotowane z myślą o biegaczach.

Start biegu nastąpi z „Plaza de España”, historycznego miejsca o świetnej atmosferze. Żeby się nie spóźnić na start, trzeb przyjść wcześniej, ażeby spokojnie dotrzeć do swojej strefy startowej. Jeszcze tylko głęboki oddech i… trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sam start może potrwać do 15 minut nim przekroczy się linię startu i wybiegnie na trasę.

Pierwsze kilometry prowadzą wśród wąskich uliczek w dzielnicy Barrio de Sants. Tam z pewnością usłyszeć jak to jest, gdy się biegnie w tłumie 20 000 biegaczy. To robi wrażenie.  Wtedy jeszcze nie przyśpieszaj – utrzymuj równe tempo i nie podpalaj się za bardzo na pierwszych kilometrach.

Powiedz też znajomym i rodzinie, żeby czekali na Ciebie i dopingować Cię na 12 kilometrze. To tylko 200 metrów od linii startu. W czasie maratonu motywować Cię do biegu będzie 45 zespołów muzycznych.

Profil trasy jest zróżnicowany: Paseo de Gracia jest jedną z dróg, która pozornie wygląda na płaską, ale dopiero, gdy się ją pokonuje czuje się, jak dużo wysiłku trzeba było włożyć, żeby ją przebiec.

Meridiana Av. i Diagonal Mar (punkty na 20 i 25 kilometrze) łączy wspólna cecha: to dwie ulice jednokierunkowe, dające możliwość zobaczenia biegaczy biegnących z powrotem, co z pewnością motywuje do dalszego wysiłku. Spróbuj też wtedy dopingować przyjaciół i nieznajomych biegaczy – to dobry moment dla nich, żeby złapać drugi oddech i nabrać sił na dalszy bieg.

Punkty nawadniania znajdują się co 5 kilometrów; znajdziesz tam też owoce i orzechy. Zaspokoisz swoje pragnienie dzięki wodzie lub Powerade’owi.

Prawdopodobnie najtrudniejszym momentem na trasie maratonu w Barcelonie będzie ten blisko 30 kilometra. Biegacze mogą tam trafić na słynną „ścianę” dlatego też warto jest oszczędzać siły, aby ewentualny kryzys móc pokonać.

Od 35 kilometra biegnie się już po starej Barcelonie. Zobaczymy tam Łuk Triumfalny, Placa Catalunya Portal de l'Angel, Catedral i Via Laietana. Ta ostatni moment, żeby podkręcić tempo. Meta bowiem tuż, tuż!

Na ostatnich 2 kilometrach daj z siebie wszystko! Trasa prowadzi z Plaça Espanya aż do samej mety. Będziesz miał okazję, żeby cieszyć się atmosferą otaczającego tłumu na mecie, uścisnąć dłoń wszystkich ludzi. Po przekroczeniu linii mety otrzymasz pamiątkowy medal i będziesz mógł skorzystać z masażu.

>