homeBieganieAmbasadorzy

Jerzy Skarżyński

Banner_skarzynski_top
"„Bardzo cieszę się, że dołączam do grona ambasadorów marki ASICS. Tak naprawdę to mój powrót do współpracy z tą firmą, ponieważ początki moich kontaktów z centralą w Japonii  datują się na lata osiemdziesiąte. Już wtedy otrzymywałem sprzęt ASICS, w którym trenowałem i startowałem w zawodach. Najlepszą rekomendacją dla tej marki jest fakt, że sporą część z ponad 150 tysięcy kilometrów, które przebiegłem do dzisiaj, pokonałem właśnie w butach ASICS, a moje stawy są ciągle w doskonałym stanie.""
Jerzy Skarżyński jest bardzo ważną postacią w polskim środowisku biegowym. Swoją pozycję eksperta zawdzięcza bogatej karierze zawodniczej, trenerskiej oraz umiejętności przystępnego pisania o bieganiu. Z jego książek, m.in. „Biegiem przez życie” oraz „Maraton i ultramaratony”, inspirację do treningów i poprawiania rekordów życiowych czerpie wielu biegaczy.
W swojej karierze sportowej Jerzy Skarżyński wielokrotnie reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych oraz stawał na podium mistrzostw kraju w maratonie. Legitymuje się imponującym rekordem życiowym na dystansie 42,195km - 2:11:42 (1986), oraz 10 000 m - 28:33:36 (1984). W 1987 roku odbył studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i uzyskał zawodowy tytuł trenera lekkiej atletyki.

„Bardzo cieszę się, że dołączam do grona ambasadorów marki ASICS. Mimo zakończenia w 1993 roku kariery wyczynowej ciągle biegam. Od 1996 roku biorę udział w MP Weteranów i kilkakrotnie zostałem mistrzem i rekordzistą w tych zawodach. Jestem również medalistą Mistrzostw Europy Weteranów w kategoriach M 45, M 50 i M 55. Jako ambasador marki będę promował uprawianie biegania w świadomy i odpowiedzialny sposób, ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką odgrywa właściwy dobór sprzętu sportowego do potrzeb każdego biegacza”. – powiedział Jerzy Skarżyński.„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać Jerzego Skarżyńskiego wśród ambasadorów naszej marki. To szczególna postać dla całego środowiska biegowego w Polsce, ceniona przez sportowców za sportowe dokonania, wiedzę i umiejętność przystępnego przekazywania odbiorcom swoich doświadczeń zawodniczych i trenerskich. Budując zespół ekspertów ASICS stawiamy sobie za cel edukację biegaczy oraz osób planujących rozpocząć przygodę z bieganiem w zakresie właściwego doboru sprzętu sportowego i planów treningowych." - powiedział Sebastian Sumisławski, Sales Country Manager, ASICS Polska.

>